Exekuce na diety, stravné - je to legální postup exekutora?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám již jednu exekuci na mzdu, a teď mi přišlo od druhého exekutora exekuce na stravné, tedy tzv. diety a to v celé dlužné částce 17.000 Kč. Může mi exekutor zabavit diety? Exekuce nejsou s žádnou předností.

Dobrý den. Diety nelze postihnout exekučními srážkami ze mzdy, ale postihují se tzv. exekucí jiné pohledávky. Protože Vám dosud byla prováděna exekuce srážkami ze mzdy, není pořadí exekucí rozhodující, neboť se nejedná o kolizi způsobu provádění exekuce. Diety lze v souladu s § 312 občanského soudního řádu postihnout až do výše vymáhané pohledávky bez omezení.