exekuce prodejem věcí

1 odpověď

Dobrý den,
v minulém roce jsem podala na exmanžela výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí. V návrhu jsem uvedla, že chci být přítomna soupisu a navrhla jsem okamžité zajištění věcí. Kontaktovala mne exekutorka, domluvila se mnou termín. Přijela sama, dlužník nebyl doma, tak mi řekla, že mi dá vědět příští termín a zase odjela. 2 měsíce se nic nedělo, po té mi přišlo vyrozumění od soudu, že "dlužník se dostavil na výzvu" a uvedl, že na mnou uvedené adrese už nebydlí, tvrdil, že už mi nic nedluží a sdělil, novou adresu. Soud mne vyzval k vyjádření. Trvala jsem na výkonu rozhodnutí na nové adrese. Po dalších 2 měsících mi přišlo vyrozumění, že byl proveden soupis na původní adrese a bylo shledáno, že se zde žádné věci povinného nenacházejí. V té době ale bydlela na této adrese moje dcera a nikdo tam žádný soupis nedělal. Znovu jsem žádala soupis na nové adrese, ale zase za 2 měsíce mi soud sdělil, že ani tam už povinný nebydlí. Byl postup soudu v pořádku? Je půl roku průtahů v takovém případě normální? Domnívám se, že pokud by hned v prvním případě byl přítomen svědek a policie a byl zjednán vstup do bytu, určitě by se podařilo zajistit hodnotné věci, které v té době v bytě byly, a jejichž prodejem by se nepochybně pokryla alespoň část dluhu.
Děkuji

Dobrý den. Nejprve uvedu, že Vás nekontaktovala exekutorka, ale soudní vykonavatelka. Výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí neprovádí exekutor, ale soud. Postup soudu byl v tomto případě normální. Občanský soudní řád nestanoví žádné lhůty pro soupis movitých věcí a nedává soudu ani možnost vyhledávat majetek povinného na jiné adrese.