Exekuce na mzdu a splátky dluhu určeného rozhodčím soudem - zohlednění

1 odpověď

Dobrý den
Obdržel jsem exekuci na plat, po provedení exekuce mi zbyde pouze životní minimum, ovšem já již přes rok platím měsíčně 3000 Kč určené rozhodčím soudem za jiný dluh. Odnesl jsem dokument o rozhodčím soudu účetní, aby mi tuto částku také strhávala z platu, aby mi zbylo skutečně životní minimum, ale ona řekla, že to nelze, když to není exekuce. Jde mi o to, že když mi nechají životní minimum a já z toho zaplatím ještě 3000 a alimenty, tak mi nic nezbyde (resp. budu v mínusu). Jak mám skutečnost, že platím ještě jiné pohledávky, oznámit exekutorovi? Nebo mám prostě smůlu, že jsem před rokem před exekucí utekl rozhodčím soudem na který teď nebudu mít a spadnu zase do neschopnosti platit?
Děkuji moc.

Dobrý den. Výpočet srážek z platu opravdu nezohledňuje jiné splátky. Alimenty jsou při výpočtu srážek již zohledněny při určení výše nezabavitelné částky. Skutečnost, že splácíte ještě jiný dluh proto nemá na výši srážek v exekuci vliv.