Je exekutor povinen odpovědět na email dlužníka v exekuci?

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěla bych podat návrh na zastavení exekuce, ale chci se nejdříve přesvědčit, zda mi nebyl exekuční titul doručen fikcí.
Kontaktovala jsem exekutora mailem, protože na telefon exekučního úřadu se nemohu dovolat. On ovšem nereaguje a mně utíká čas. Jak mám postupovat?
A druhý dotaz, pokud mi byl doručen fikcí na starou adresu a já v té době měla prokazatelně na úřadě hlášenou adresu novou, mohu toto doručení napadnout? Děkuji

Dobrý den. Na mailový dotaz exekutor není povinen odpovědět, pokud nebyl opatřen zaručeným elektronickým podpisem. Naopak je toto jednání s ohledem na ochranu osobních údajů správné, neboť mailovou adresu si může založit kdokoliv jakoukoliv. Proto můžete navštívit exekuční úřad a nahlédnout do spisu. V něm bude založena i kopie exekučního titulu. Pokud byste prokazatelně měla v době doručení fikcí nahlášenou jinou adresu pro doručování, bylo by toto důvodem k využití mimořádných opravných prostředků.