Exekuce na hypoteční úvěr, účet pro vklady splátek hypotéky - je to legální?

1 odpověď

Dobrý den,
rodiče si vzali 2005 hypotéku, kterou stále platí. Jsem syn, mám dluhy a matka mi ručila na některé úvěry, kde má nyní maminka také exekuce. Exekutor zablokoval otci i matce účet u hypoteční banky pro vklady splátek hypotéky, je to možné aby nám exekutor na úkor vlastníka bránil ve splacení a udělal například dražbu?
Nemovitost patří pouze mé babičce a tetě jako vlastníkovi.
Děkuji odpověď.

Dobrý den. Ano, exekutor může obstavit účet ve vlastnictví dlužníka, z čehož pro dlužníka mohou vyplývat nepříznivé následky v podobě prodlení se splácením jiných závazků.