Odkoupení bytu v domě kde je exekuce na jiný byt - rizika

3 odpovědi

Dobrý den,
chci si koupit byt v podílovém spoluvlastnictví a v katastru je na jiný byt v domě uvalena exekuce. Mohu v tomto domě byt koupit?
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud není exekuce vedena na byt, který chcete koupit, nevidím důvod, proč byste si jej koupit nemohla.

Děkuji za odpověd, není vedena na ten konkrétní byt, ale vzhledem k tomu, že je byt v podílovém spoluvlastnictví a exekuce se vždy vztahuje k celému domu, tak jsem si nebyla jistá. Snad máte tedy pravdu. Nezbývá mi tedy nic jiného než podat návrh na vklad a čekat zda i přes exekuci změnu zapíší.

Exekuce se nemusí vztahovat na budovu, ale třeba jen na konkrétní (jinou) bytovou jednotku. Katastr nemovitostí by nezapsal změnu vlastnictví, pokud by tomu bránil zákonný důvod, kterým je právě exekuce.