Dluh u Fast finance a prodej směnky firmě Gorasan limited company - postup exekuce

3 odpovědi

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli může exekutor zaslat peníze věřiteli ještě v průběhu exekuce na plat a nebo jsou tyto peníze uvolněny z depozitního účtu až po ukončení exekuce a tyto peníze jsou uvolněny soudem. Můj dotaz má jednoduchou příčinu jedná se totiž o exekuci na plat k vůli směnce. Z doslechu vím, že po zaplacení směnky musím o ni požádat do 14 dnů, když tak neučiním, tak se směnka prodá dál a celý kolotoč začne znovu. Problém neboli fígl je v tom, že exekutor pošle věřiteli peníze ještě v průběhu exekuce a já už o tu směnku nestihnu požádat protože o tom nevím.
Pro upřesnění napíši, že se jedná o firmu Fast finance, která falešné směnky prodala firmě Gorasan limited company na Kypr. Podvedených jsou tisíce tak snad se už na to ptal někdo přede mnou a vám to ulehčí práci. Myslím že bez právní rady se v těto kauze neobejdu a prosím vás o vyjádření jak se po ukončení exekuce to je asi za 4 měsíce mám zachovat po případě jak se bránit. Předem děkuji. Ještě pro upřesnění tyhle exekuce mé na starosti sudní exekutor Kocián z Brna a žaloby podává JuDr Vítek z Prahy.

Dobrý den. Exekutor vyplácí oprávněnému peníze (i dílčí plnění) do 30 dnů po jeho obdržení. Vyplatit sražené částky je plátce mzdy povinen po právní moci exekučního příkazu a usnesení o nařízení exekuce. Pokud uvádíte, že směnka je falešná, obraťte se na Policii ČR s trestním oznámením, pokud se falzum prokáže, budete mít nárok na vrácení všech exekučně zabavených prostředků a na náhradu újmy.

Dobrý den protože je to pro mne důležité píši znovu. Z vaší odpovědi jsem se nedozvěděl vubec nic. Policie případ nevyšežila a vymáhání peněz jede na plno. Tudíž potřebuji vědět zda exekutor oprávněnému již zaslal v průběhu exekuce a nebo zda peníze dostane až po skončení exekuce to zbamená až budu mít v ruce papír dopis o ukončení exekuce. Zkuste mi odpovědět normální řečí nemám právní vzdělání a proto nevím co je dílčí plnění. Nevím co je exekutor vyplácí oprávněnému peníze po jeho obdržení po obdržení čeho? Omlouvám se za svoji natvrdlost-:) Děkuji za odpověd

Dobrý den. Dílčí plnění znamená pouze částečné plnění, tj. nemusí dojít k vyplacení celé dlužné částky najednou. Zda exekutor zaslal peníze oprávněnému bude vědět exekutor, zákon pouze stanoví lhůtu, do kdy tak musí učinit. Tato lhůta je 30 dní, jak bylo uvedeno v předchozí odpovědi.