Sloučení exekucí - podmínky, informace

1 odpověď

2012 se ke mně přistěhoval přítel, má několik exekucí, zřejmě zjistili, že má trvalé bydliště, kde si vyzvedává poštu, a začalo se to na nás hrnout. Jsou to dluhy z let 2000-2004 - UPC, O2 pokuty MHD, neplacené pojistky atd. Většinou malé částky.
Máme snahu to poplatit. Slyšela jsem o sloučení exekucí, ale nevím jestli se to dá i v našem případě, kdy je každý věřitel jiný. Částky jsou většinou do 10.000 Kč, ovšem každá ta exekuce, kromě dvou je v jiné fázi. Dvě splácíme, jedna čeká na odvolání, a dvě jsou nyní 14 dní staré.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Možnost sloučení exekucí je dána v případech, kdy je vedeno více exekucí ve prospěch stejného oprávněného. V tomto případě je věřitelů (oprávněných) více, není proto možnost sloučit tyto exekuce.