Obstavení platu, mzdy před dobrovolným plnění pohledávky (splacením dluhu)

1 odpověď

Dobrý den.
30.12.2013 přítel obdržel oznámení o exekuci na mzdu s platností od 9.12.2013. Jedná o malou částku, chceme ji zaplatit v rámci dobrovolného plnění a ušetřit tím na poplatcích.
Dnes je 2.1.2014 a i když tuto částku odešleme ihned, tak ji zřejmě stejně 9.1. ze mzdy strhnou. Chci se zeptat, jak je možné, že mu byla obstavena mzda, když měl přeci ještě ze zákona možnost na dobrovolné plnění?
A jak tomu popřípadě předejít.
Děkuji mockrát

Dobrý den. Pokud je exekučně postižena mzda, nedochází ihned k předání srážky exekutorovi. Tato srážka je deponována u zaměstnavatele a pokud bude exekuce zaplacena, bude vyplacena povinnému. Pokud dojde ke splnění ve 30 denní lhůtě, bude vydán příkaz k úhradě nákladů exekuce, až jejich úhradou budou naplněny podmínky zastavení exekuce.