Předání exekuce jinému exekutorovi - žádá znovu zaplacení již uhrazené exekuce

3 odpovědi

Dobrý den, rodiče zaplatili exekuci 01/2012 - 150.000 Kč (byl to dluh otce u všeobecné zdravotní pojišťovny VZP). Částka se hradila exekutorovi Jiřímu Doležalovi. Nyní ho snad odvolali a vzal tento případ pan exekutor Homola. Ten chce uhradit vše co je již jednou zaplaceno.
Rodiče mají strach z exekuce nemovitosti - neměli by kde dožít.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud je již exekuce uhrazena, podejte k exekutorovi návrh na její zastavení, který musíte doložit dokladem o jejím zaplacení. Postačí i např. výpis z bankovního účtu.

Moc děkuji, ten návrh jsme tedy podali, ještě by mě zajímala taková věc,
exekutor Doležal vymohl dluh+výlohy v celkové výši cca 160. tisíc, jeho
zástupce pan Homola vymáhá celkovou částku s výlohami 115. tisíc, jak je možné,
že se jim ty částky jsou tak rozdílné? Moc dekujem za řadu, rodiče jsou díky
Vám trošku klidnější.
Děkuji a příjemný zbytek dne

Rozdíl může být v aktivitě, kterou příslušný exekutor podnikal, tato má vliv na náklady exekuce, pokud provedl více úkonů, bude částka nákladů vyšší.