Zaplacení dluhu věřiteli v době prohíhající exekuce - vliv na exekuční poplatek, náklady exekuce

1 odpověď

Dobrý den.
Mám exekuci 90.000 Kč na dluh u VZP, dlužná částka je 8900 Kč a zbytek je penále. Když se dohodnu s pojištovnou, že jí dluh uhradím a ta mi následně odpustí penále, tak bude exekuce zastavena? Pokud pohledávku již vymáhá exekutor. A případně pokud se exekuce zastaví musím uhradit náklady exekuce? Děkuji.

Zdravím Vás, pokud by Vám pojišťovna (oprávněný) odpustil penále nebo jeho část a vymáhá-li tuto pohledávku exekutor je vždy nutné exekutorovi uhradit náklady exekuce. Bez toho aniž by nebyly uhrazeny náklady exekuce nedosáhnete zastavení exekuce, pokud zde nejsou zákonné důvody pro zastavení exekuce upravené v ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.