Neoprávněná exekuce - exekutor nekomunikuje

1 odpověď

Dobrý den,
jak se dozvědět zda exekutorka zaslala
předžalobní návrh na zrušení exekuce soudu, když
nekomunikuje. Tento návrh jsem zaslala k jejím rukám
1.6.2016, od té doby se ozvala koncem září, že ona také
nic neví. Poslala jsem na exekutorský úřad, zda to může zjistit.
Mám zabavenou část pozemku a obávám se, že těmito
průtahy dojde k jeho dražbě.
Celá tato záležitost trvá od 02/2015, není tady úřad
který uzná právo obyčejného člověka.

Zdravím Vás, pokud Vám exekutorka sdělila, že rovněž nic neví, a to koncem září tak s Vámi komunikuje. Na Vašem místě bych tedy zavolala na exekuční soud a zeptala bych se jak bylo o návrhu na zastavení exekuce soudem rozhodnuto. Na soudě by Vám tuto informaci poskytnout měli. Exekutor, pokud o návrhu na zastavení exekuce nerozhodne sám, je povinen návrh na zastavení exekuce postoupit k rozhodnutí soudu. Je tedy možné, že tato věc je na soudě, a exekutorka tedy skutečně nemusí ještě vědět jak bylo o návrhu na zastavení exekuce rozhodnuto.