Vyhrožování exekutorem že navštíví rodiče - kárný delikt a stížnost na exekutorskou komoru

1 odpověď

Dobrý den, před pár lety sem onemocněl a byl sem v dočasné pracovní neschopnosti DPN cca jeden rok. Z nemocenské jsem nemohl platit všechny pohledávky a dostal jsem se do exekuce. Exekutorem mi nebylo odsouhlaseno splácení (splátkový kalendář). Byl mi zablokován účet a udělána srážka ze mzdy, neměl jsem ani na nájem a nakonec jsem byl nucen se vystěhovat. Dluh na najmu narostl na 40.000 Kč i s vyúčtováním, následně jsem i nemožnosti kde bydlet přišel i o práci.
Dnes sem ze z dluhu dostal a sehnal si jinou práci i bydlení, ale došla na mě exekuce na těch 40.000 Kč co vznikla za tu předchozí nemožnost vše platit. Exekutor je stejný a začína vše znovu, blokace účtu a nepřistoupení, abych mohl platit dle možnosti. Dostávám se do problému platit nájem a další účty a sotva mám na jídlo, vyhrožováním exekutora už i psychicky nezvládám. Bojím se ze opět přidu o byt a práci a nastanou další dluhy. Jak mam postupovat když exekutora nic nezajímá a vyhrožuje že navštíví i moje rodiče? Už jsem ve stavu, kdy je pro mě nejlepší nějakým způsobem vše skončit. Děkuji za odpoved Jiří

Dobrý den. Pokud exekutor nepřistoupí na možnost úhrady dlužné částky ve splátkách, nemůžete ho k tomu nijak donutit, neboť zákon mu tuto povinnost nestanoví. Můžete požádat současného zaměstnavatele, aby Vám vyplácel mzdu v hotovosti. Pak by Vám zůstávala nepostižitelná částka, účet můžete zrušit (vypovědět smlouvu). Pokud exekutor vyhrožuje, že navštíví Vaše rodiče, jedná se o jednání, které je v rozporu s exekutorským řádem a můžete se proto obrátit na exekutorskou komoru s podezřením na spáchání kárného deliktu.