Promlčení pokut u dopravního podniku - pokuty z roku 2010

3 odpovědi

Dobrý den, je mi 18 let. Bohužel mám již 22 pokut a dalších 6 v exekučním řízení. Splátky v těch daných exekucích mám dohodnuté. Ale jak splácet těch dalších 22 pokut u dopravního podniku města? Splátkový kalendář je možný od 1000 Kč výš, ale na to já nemám. Některé pokuty jsou na dopravním podniku jsou z roku 2010. Jsou už promlčené? A jaký je nejlepší způsob pokračovat dál? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Váš dotaz se netýká pokut v exekučním řízení. V podstatě se ptáte, jak máte splácet, když splátky nejsou možné. Nejsem věštec. Pokuty z roku 2010 jsou, pokud již nejsou vymáhány soudně, promlčené.

Děkuji Vám za odpověď. Soudně vymáhány nejsou, ale když si chcu dané pokuty nechat vytisknout, napíší tam i ty z roku 2010. Jak im teda říct, že už jsou promlčené?

Ano, podle § 108 občanského zákoníku činí promlčecí doba 1 rok. Až budete platit cokoliv, vždy písemně uveďte, jakou pokutu a z jakého dne platíte. Vyhnete se tak pokusům použít tuto částku k úhradě promlčených pokut.