Exekutor zabavil celý plat a nenechal životní minimum - jak postupovat?

1 odpověď

Mám exekuci od Mgr Martina Tunkla z Plzně od Profi Creditu, s ním jsem se sice dohodla na splátkách dokonce nižších než jsem požadovala. Pak mám ale další exekuce od JUDr. Dalimila Miky z Klatov od Home Creditu a ten tam formulář na splátky nemá. Strhnul mi celý třináctý plat a ještě mi zablokoval účet.
Výplatu jsem si dala ke kamarádce, ale šéf i účetní mě varovali, že exekutor se na ně může obrátit a oni že jsou povinni mu sdělit kam výplatu posílat. Teď budu mít Vánoce o chlebu a vodě a nikoho to nezajímá. A na ruku ani složenkou mi šéf výplatu dávat nechce. A to ještě platím fair credit 240 Kč týdně.
Dlouho jsem účet měla volný, ale jakmile jsem se pokoušela o insolvenci a tu mi hned druhý den zamítli, tak mi exekutor Mika zablokoval účet. Chtěla bych vědět, jak mám postupovat při odvolání proti zamítnuté insolvenci, která zřejmě popudila exekutora i k zablokování účtu.
Chci se odvolat na Vrchní soud, ale zase nemám zájem aby odvolání bylo opět okamžitě zamítnuto. Mám na to čas do čtvrtka 19.12.2013. Pomůže mi někdo?
Taky nemám peníze na to, abych platila u Vrchního soudu za podání odvolání. Podává se prostřednictvím Krajského soudu. Nikdo mi to ale nechtěl dělat odborně, když zjistili v občanské poradně, že mám skoro 2.000.000 Kč dluhů a k tomu malý příjem, leda že bych měla Darovací smlouvu a já nikoho takového nemám. Většinu dluhů ale tvoří penále, smluvní pokuty, rozhodčí doložky, náklady na právní zastoupení a odměny exekutorů. Mám šanci na nějakou tu pomoc?

Exekutor nemá povinnost umožnit povinnému úhradu ve splátkách, jedná se o jeho dobrou vůli. Pokud Vám byl strhnut celý třináctý plat, jedná se o chybný postup exekutora, neboť z každé výplaty musí být ponechána tzv. nepostižitelná částka. Zde se můžete bránit žalobou na vynětí věci - finančních prostředků - avšak vůči oprávněnému, tj. osobě, v jejíž prospěch je exekuce nařízena. Neuvádíte, z jakého důvodu byla insolvence zamítnuta, k dotazu proto nelze nic bližšího uvést. Současně s podáním na soud můžete požádat o osvobození od soudních poplatků, kterému může být v odůvodněných případech vyhověno.