Dluh u Proficredit se v exekuci vyšplhal na 217.000 Kč - jak snížit celkovou dlužnou částku s náklady exekutora?

1 odpověď

Vzal jsem si pujcku 25.000 Kc u spolecnosti Proficredit dostal jsem se do financni tisne a prestal jsem splacet. Soudni exekutor mi spocital ze musim zaplatit 217.000 Kc. Je mozne se nekde proti tomu odvolat? Děkuji.

Zdravím Vás, toto se tedy zdá hodně i mě. Zkuste podat námitky proti příkazu soudního exekutora. Nicméně již nepíšete, kdy jste si peníze od této společnosti půjčil. Z praxe mám za to, že většinu této částky budou tvořit úroky jako sankce za pozdní splácení dané půjčky. Zde bych zkusila namítnout rozpor s dobrými mravy, a tedy i neplatnost takto vysokého příslušenství. Pokud jste uhradil alespoň jistinu pohledávky, můžete zkusit požádat oprávněného tedy, PROFI CREDIT Czech, a. s. o odpuštění úroků z prodlení. Kopii této žádosti zašlete rovněž i soudnímu exekutorovi na vědomí. Oprávněný Vaši žádost posoudí a rozhodne o ní. Žádost o odpuštění úroků je však nutné napsat co nejlépe a pokud možno svá tvrzení v této žádosti i doložit. Na odpuštění úroků nebo jejich části však není právní nárok. Zde záleží čistě na věřiteli, zda Vám vyhoví či nikoli.