Dluh za povinné ručení 442 Kč stoupl na exekuci 12.000 Kč - jak je to možné?

1 odpověď

Dobrý den,
před pár dny jsem s údivem zjistil díky bankovní pracovnici, že mám blokovaný účet a exekuci. Dlužil jsem od roku 2006 pojištovně za povinné ručení 442 Kč, nevěděl jsem o tom jelikož jsem se přestěhoval. 01/2013 se to začalo řešit soudně a jelikož jsem na adrese trvalého bydliště nebydlel, nemohl jsem převzít písemnosti a začít to řešit. Dnes 9.12.2013 jsem obdržel od exekutorského úřadu zpětně písemnosti, kde sice částka narostla na 2740 Kč (vše rozepsáno v rozhodnutích), jenže exekuce - blokace na bankovní účtu je na cca 12.000 Kč a tuto částku mi sdělil zástupce úřadu i po telefonu. Písemně tu částku nikde nemám, nevím jak k této částce někdo přišel. Předem děkuji moc za rady. S pozdravem Michal

Dobrý den. Do úhrady jistiny stále narůstají úroky z prodlení. Pokud by dluh byl z 1.6.2006, byla by výše úroků k dnešnímu dni 284 Kč. Uvedené navýšení je proto zřejmě způsobeno nárokem na úhrdu nákladů exekutora (3.500, - Kč) a odměny exekutora (3.000, - Kč), plus nákladů právního zastoupení oprávněného v exekučním řízení.

Samozřejmostí každého občana je aktualizace adresy trvalého pobytu a vybírání pošty (ať už v místě trvalého pobytu nebo na zástupném místě - obecním či městském úřadě).