Exekuce bez doručení usnesení o nařízení exekuce dlužníkovi

3 odpovědi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné že je na mě podán návrh na exekuci, o kterým rozhodl soud více jak před třemi lety a usnesení o tomto návrhu jsem obdržela až s návrhem na exekuci. Trošku vám popíši oč jde: 2007 jsem podepsala smlouvu u T-mobile na kterou jsem si od nich vzala mobilní telefon i s paušálem s úvazkem na dva roky, jenže to bylo pro mého skoro švagra který s tímto číslem nadělal během jednoho týdne dluh kolem 10.000, - vím že jsem naletěla a smlouva je na mne tudíž je to i můj problém, jenže jsem dluh nezaplatila neboť jsem na něj neměla. Dluh i s porušením smluvních podmínek činil kolem 32.000, - Za těch šest let jsem neobdržela ani jeden jediný dopis kde by po mě T-mobile nějaký dluh chtěl, Před měsícem mi však přišel návrh na exekuci ve kterém bylo i usnesení které vystavil soud, nikdy před tím jsem ho neviděla, jde mi hlavně o to že jsem se k tomuto řízení které jsem léta očekávala chtěla odvolat a vznést námitku, kde jsem chtěla namítnout že tento dluh je již promlčen, chtěla jsem využít tříleté promlčecí lhůty. Tím že mě soud nijak neobeslal jsem vlastně tuto šanci ani nedostala. Je normální že Exekutor dostane usnesení a já ne a nakládá s ním až po třech letech? ! Prosím o radu jak s tímto naložit.

PS: Kvůli tomuto návrhu jsem byla v Táboře na soudě, mluvila jsem přímo s vedoucí tohoto Exekutorského úřadu, kde tedy našla mou složku ve které měla téže jen návrh na exekuci a usnesení, sama se divila že tento soukromí exekutor jedná až po takové době, ale bohužel ani ona nebyla schopna mi vysvětlit jak je možné že jsem neobdržela od soudu nic. Jediné co mi poradila bylo abych tuto námitku poslala samotnému exekutorovi který ji pak musí doložit k soudu, to jsem udělala a odpověď mi nepřišla žádná, vlastně přišla bohužel né odpověď nýbrž Příkaz k provedení exekuce. Předem děkuji za vaši radu, jak si v takovéto situaci pomoci. M. V

Dobrý den. Uvedená prodleva je neobvyklá, nicméně se takové věci občas stávají. Jednalo se zřejmě o spis, který někam zapadl. Pokud existuje pravomocný exekuční titul, musíte dosáhnout jeho zrušení, až potom lze navrhnout zastavení exekuce. Do doby zrušení exekučního titulu však můžete navrhnout přerušení exekučního řízení. Pokud jste se zdržovala na adrese trvalého bydliště, jednalo by se o skutečnost opravňující využít žalobu na obnovu řízení podle § 228 odst. 1 písm. a), kterou lze ovšem podat nejpozději do 3 let od právní moci exekučního titulu. Jeho právní moc zjistíte z exekučního návrhu.

Děkuji za pomoc, ještě jeden dotaz k této věci, tuto žalobu mám poslat na soud kde bylo toto usnesení vystaveno a v jaké formě by tato žaloba měla znít? Nikdy jsem podobné kroky nepodstupovala tudíž ani nevím v jaké formě mám tuto žalobu sepsat. Nebo bylo by možné požádat Vás o zastoupení v této věci, či sepsání této žaloby?

Žaloba na obnovu řízení se podává k soudu, který vedl nalézací řízení, tj. k soudu, který vystavil exekuční titul. Žaloba musí odpovídat konkrétnímu případu, pro její soupis proto doporučuji využít advokáta v místě Vašeho bydliště, se kterým byste mohla věc častěji a hlavně osobně konzultovat.