Majetek a trvalé bydliště dlužníka u partnerky, přítelkyně - hrozí zabavení věcí dlužníka a jeho přítelkyně?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně majetku mé přítelkyně u které mám nahlášené trvalé bydliště, ale nezdržuji se tam. Je na mě uložena exekuce a bydlím u známých, kde mám jen své osobní věci. Veškerý nábytek a příslušenství jsem nechal své přítelkyni. Mám sepsat nějakou smlouvu, že na adrese mám jen trvalé bydliště a ostatní věci nejsou moje.
Děkuji.

Zdravím Vás, nemohu Vám radit či doporučovat, abyste porušoval zákon a sepisoval smlouvy či prohlášení jejichž obsah by nebyl pravdivý. Mám za to, že tento můj postoj pochopíte.
Vězte však, že ani povinnému nemůže být zabaveno vše, věci, které jsou vyloučeny z exekuce a nemohou být zabaveny ani povinnému jsou upraveny v ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Pokud právě tyto věci jsou u přítelkyně, tak žádné výše uvedené listiny nepotřebujete a svoji argumentaci byste mohl opřít právě o znění výše uvedených ustanovení.