Exekuce ve starobním důchodu

2 odpovědi

Dobrý den, mám dotaz jsem v důchodu a mám exekuci,
nyní jsem se seznámil se ženou s kterou plánujeme svatbu a já bych bydlel u ní v jejím bytě, ale mám obavu, aby jsem jí nedostal do svých problémů, proto se chci zeptat jestli by jí nepřišli také zabavovat její majetek, nebo jestli máme uzavřít notářský zápis.

Děkuji a jsem s pozdravem
Josef Popek

Zdravím Vás, pokud máte exekuci, tak se prosím nežeňte, sňatkem byste totiž ohrozil i majetek Vaší budoucí manželky. Vím, že exekutoři smlouvu o manželském majetkovém režimu uzavřenou před manželstvím příliš vážně neberou.
Pokud se chcete mermomocí ženit, tak spolu s družkou či přítelkyní uhraďte exekuci a až bude exekuce pravomocně zastavena, tak se ožeňte. Dříve bych to nedělala, rizika jsou příliš velká a je lepší počkat než poté pozdě litovat a podávat návrhy na zastavení exekuce ve vztahu k druhému manželovi, který s dluhy nemá nic společného.