Sloučení exekucí - koho požádat o pomoc se sloučením?

3 odpovědi

Dobrý den, chci se zeptat je-li možné sloučit exekuce následující a požádat o (insolvenci bankrot), nebo jen požádat o oddlužení
3.3.2014 jistina+náklady cca 250 000kč
21.1.2015 jistina+náklady cca 15 000 kč
26.1.2016 jistina+náklady cca 26 000 kč
23.9.2013 jistina+náklady cca 236 000kč
tato Poslední se splácí od konce rouk 2014 do teď celkem splaceno.
cca 53 000 Kč.
Bratr se dostal do těchto problémů a chci mu pomoct Vydělává 13 000 Kč čistého. Nemí šanci vše splatit.
Jsou Nějaké důvěryhodné společnosti které by mu pomohly?
Děkuji za odpověď a přejí pěkný den

Zdravím Vás, mám za to, že o sloučení exekuci se v tomto případě nedá uvažovat, neboť by tyto exekuce musely být všechny podány zhruba ve stejný měsíc, a to proto, aby všechny byly ve stejné fázi "rozpracovanosti". Navíc by všechny tyto exekuce musel vymáhat stejný exekutor. U exekucí, které zmiňujete je vždy cca rok časový odstup.
Víte o insolvenci je možné požádat, jen nepíšete, zda je Váš bratr svobodný, ženatý či rozvedený a nepíšete ani kolik má dětí, takže nevím jaká částka by se mu srážela z jeho čisté mzdy a kolik by mu ze mzdy zůstávalo.
Pokud má Váš bratr více závazků než jen exekuce, které zmiňujete, musí počítat s tím, že v rámci oddlužení splátkovým kalendářem bude muset uhradit 30% všech svých závazků a navíc i odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč (podá-li návrh na povolení oddlužení Váš bratr sám) a cca (98.000.- Kč), pokud by bratr tento návrh podal s manželkou. Abych Vám tedy mohla fundovaně odpovědět potřebuji vědět, zda je bratr svobodný, ženatý nebo rozvedený a kolik má dětí, případně i to jak vysoké platí výživné.
Z praxe vím, že nejlepší je se v těchto případech obrátit na poradny při finanční tísní, lidem pomáhají zdarma a dobře. Navíc na základě dlužníkem přinesených podkladů vypravují i insolvenční návrh, který je v pořádku, neboť tyto návrhu zpracovávají právníci.

Host 3230 Dobrý den,
Bratr má 2. děti a platí výživné dohodou 1200Kč na dítě, není určeno soudem. Bydlí sám v pronajmutém bytě.

Zdravím Vás, z příjmu Vašeho bratra by za předpokladu, že je rovedený činily srážky z příjmů pro účely insolvence celkem 4.546. Od této částky je však nutné odečíst výživné na děti určení dohodou, tedy 2.400,- Kč. Z příjmu Vašeho bratra by tedy bylo použitelných pro účely insolvence 2.146,- Kč. Za 60 měsíců je tak Váš bratr schopen uhradit celkem 142.200,- Kč. Od této částky je dále nutné odečíst i odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč. Z čehož vyplývá, že Váš bratr by pouze ze svých příjmů na povolení oddlužení plněním splátkového kalendáře nedosáhl. Pokud by se chtěl Váš bratr oddlužit, musel by si své příjmy navýšit formou darovací smlouvy nebo smlouvy o důchodu, ve které by se mu dárce zavázal, že mu bude po dobu 60 měsíců přispívat každý měsíc určitou částkou, tak aby Váš bratr byl schopen ze svých příjmů a z daru uhradit pohledávky svých nezajištěných věřitelů ve výši alespoň 30% + odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč. Darovací smlouva musí být opatřena úředně ověřenými podpisy obou smluvních stran.