Exekuce auta na leasing - může ho exekutor zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
je na mě uvalena exekuce spojil jsem se s exekutorem a ten po mě chce vydat auto které mám na leasing splátky řádně platím exekuce se tyká dluhu na sociálním pojištění. Mám auto vydat nebo na to nemá právo.
Díky za odpověd.

Zdravím Vás, máte-li auto na leasing, je vlastníkem automobilu leasingová společnost a nikoli Vy, což doložíte úředně ověřenou kopií leasingové smlouvy a rovněž i technického průkazu od vozidla. V tomto případě tedy máte dvě možnosti, buď exekuci zcela uhradit a dosáhnout tak jejího zastavení nebo neprodleně kontaktovat leasingovou společnost a vše jí povědět. V tomto případě totiž musí leasingová společnost, a to do 30 dní ode dne, kdy se o zabavení automobilu dozvěděla, podat k soudnímu exekutorovi návrh na vyškrtnutí automobilu ze soupisu v souladu s ust. § 68 odst. 1 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). K tomuto návrhu bude muset leasingová společnost doložit i leasingovou smlouvu, a to v kopii, pokud možno úředně ověřené, stejně jako i úředně ověřenou kopii technického průkazu vozidla. V této věci postupujte v součinnosti s leasingovou společností. Obecně byste však měl exekutorovi v požadovaném termínu automobil vydat, ale v tomto případě bude nejlepší, abyste postupoval v součinnosti s leasingovou společností nebo exekuci zcela uhradil.