Žádost o vrácení věci nedlužníka zabavené exekutorem v bytě dlužníka

3 odpovědi

tak bych se chtěla zeptat jak by ji dostala zpátky děkuji předem a ještě jsem se chtěla zeptat kam se můžeme obrátit

Zdravím Vás na tento dotaz jsem již odpověděla. Vaše dcera bude muset podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu podle ust. § 68 odst. 1 exekučního řádu, ke kterému bude muset doložit úředně ověřenou kopii listin, které osvědčí, že televizor je skutečně Vaší dcery. Originál bych raději nepřikládala, mohl by se někde založit a následně ztratit. Tento návrh se podává k exekutorovi, jehož zaměstnanci televizor zabavili.

ale ona o něj zažádala a zamítli to

Z toho co jste uvedla v prvním dotazu, vyplývá, že televizor zabavil vykonvatel, který Vašich námitek nedbal. Proto je nutné návrh na vyškrtnutí věci (televizoru) podat do 30 dní ode dne, kdy se o zabavení televizoru dcera dozvěděla přímo k exekutorovi, který tuto exekuci vede. Jen on rozhodne jak to bude s televizorem dále. Pokud by tento návrh po podání návrhu na vyškrtnutí ze soupisu byl zamítnut přímo exekutorem. Vaše dcera bude muset, pokud bude chtít televizi zpět podat proti exekutoru u exekučního soudu vylučovací žalobu, a to do 30 dní ode dne, kdy jí bylo doručeno zamítavé rozhodnutí soudního exekutora v písemné podobě.