Snížení splátek exekuce výživné, alimenty - jak požádat a kde?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu, jestli je možné nějakým způsobem ponížit exekuci na plat o výživné určené soudem. Konkrétně mám cca 30.000,- čistého a po zaplacení nepřednostních pohledávek mi zbývá cca 12.000,-. Soudem určené výživné je ve výši 9.000,-. Tímto mi už nezbývají téměř žádné finanční prostředky (bydlení, strava).
Děkuji za radu.

S pozdravem
Roman Panský

Zdravím Vás, v tomto případě budete muset podat návrh na snížení výživného u okresního soudu, dle místa bydliště dítěte. Soud požádejte o snížení výživného a doložte Vaše příjmy, výdaje, ale rovněž i exekuci. Mám za to, že v tomto případě by Vám soud měl vyhovět a výživné původně stanovené ve výši 9.000,- Kč snížit, a to proto, že u Vás došlo ke změně poměrů (pokles příjmů v důsledku exekuce, což budete muset doložit listinami). Před podáním návrhu na snížení výživného doporučuji, abyste navštívil advokáta, který by Vás v této věci zastupoval. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Zaměstnavatel totiž musí provádět srážky ze mzdy v předepsané výši, jinak se vystavuje riziku postihu.