Zamítnutí splátek, splátkového kalendáře exekutorem a zesplatnění celého dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jaké mám možnosti pokud mi exetor řekne, že splátkový kalendář nedostanou a musím uhradit celou částku, jsem nezaměstnaná, beru dávky v hmotné nouzi 3410 Kč a příspěvek a doplatek na bydlení 5000 Kč, splácím již 3 exekuce v celkové výši 1800 Kč, celou částku týkající se exekuce nejsem schopná zaplatit, presto bych ráda splácela, nevím, jak danou situaci řešit, můžete mi, prosím poradit?
Ještě dodám, že exekutor již u mě doma byl, takže mám vše zabavené, nic jiného k zabavení nemám.
Za odpověď děkuji Jelínková Kamila, Znojmo

Zdravím Vás, jediné co můžete udělat je to, že budete exekutorovi pravidelně hradit nějakou částku, a to i přesto, že nepřistoupil na splátkový kalendář. Nebo můžete v tomto případě podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a to pro nemajetnost povinného. Tento návrh se podává přímo exekutorovi, který vede danou exekuci, v tomto návrhu je vhodné doložit nejen Vaše příjmy, ale i exekuce, a to i listinami.