Zaplacení dluhu, ale nezaplacení úroků z prodlení - exekuce na úroky z prodlení

1 odpověď

Žalovaný zaplatil dle rozhodnutí soudu dlužnou částku, ale nezaplatil poplatky z prodlení určené soudem v rozsudku. Mám na něho dát exekuci?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano exekučně lze vymáhat i úroky z prodlení jako příslušenství pohledávky, osobně bych však žalovaného nejprve vyzvala k úhradě příslušenství pohledávky, které bych mu ve výzvě i vyčíslila a k úhradě této částky bych mu poskytla lhůtu 10 – 14 dní ode dne doručení této výzvy. Pokud by žalovaný neuhradil ani po této výzvě, tak by zde již byl návrh na nařízení exekuce skutečně na místě.