Splátkový kalendář exekutora - může exekutor zabavit další peníze?

5 odpovědí

Dobrý den,
v těchto dnech mi byla doručena exekuce ohledně dluhu 34.000 Kč u VZP ČR.
S exekutorem jsem se dohodl na splátkovém kalendáři 1500 Kč měsíčně od měsíce prosince 2013, nicméně i
přes tuto dohodu mi zabavil příspěvek na bydlení (1200 Kč měsíčně), který pobírám od úřadu práce.
Nevím zda-li mám nyní doplácet pouze 300 Kč měsíčně, nebo jestli má exekutor právo mi příspěvek na bydlení zabavit, když mezi námi došlo k dohodě.
Děkuji

Dobrý den. Pokud máte s exekutorem dohodu o splátkovém kalendáři uzavřenou písemně, mohl byste uvedený postup aplikovat. V opačném případě se domnívám, že exekutor dohodu jednostranně porušil a bude v exekuci pokračovat. Můžete o tomto jednání informovat Exekutorskou komoru, neboť se jedná o jednání, které by mohlo naplnit znaky kárného deliktu podle § 116 odst. 2 písm. b exekutorského řádu - narušování důstojnosti exekutorského povolání nebo ohrožení důvěry v nezávislý, nestranný, odborný a spravedlivý výkon exekuční činnosti.

Dobrý den,
děkuji Vám za cenné informace, které jste mi poslal.
S písemnou dohodou o schváleném splátkovém kalendáři navštívím sociální úřad a pokud mi bude vyhověno a dávky na bydlení mi budou dále vypláceny, myslím, že by bylo zbytečné na soudního exekutora podávat stížnost.
Děkuji.

Dobrý den. Spíše zajděte na exekutorský úřad a pokuste se domluvit na dalším postupu, tj. aby nedocházelo k postižení dávek. Exekutor by mohl argumentovat skutečností, že v dohodě o splátkách není dohodnuto umoření dluhu částkou ve výši 1.500, - Kč měsíčně, ale Vaše povinnost zaplatit 1.500, - Kč měsíčně a současně v dohodě není uveden závazek exekutora nepokračovat ve vymáhání pohledávky jinými způsoby. V tomto případě by mohl prohlásit, že jste dohodu nedodržel. Proto je lepší tuto věc postavit najisto.

Dobrý den,
děkuji Vám za odpovědˇ, nicméně nevím jest-li se mám obrátit na exekutorskou komoru, nebo exekutorský úřad příslušného exekutora s písemným vyjádřením o povolených splátkách.
Děkuji

Dobrý den. Obraťte se na příslušný exekutorský úřad, exekutorská komora je stavovským orgánem a proto nemá o dohodách uzavřených mezi exekutorem a povinným přehled.