Svatba a exekuce - vliv dluhů na nezadluženého manžela, manželku

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat chceme se s přítelem vzít, ale mám exekuci a dluhy a bojíme se že mu půjdou na plat jakmile se vezmeme. Pomůže nám předmanželská smlouva? Děkuji K.

Zdravím Vás, předmanželská smlouva je velmi dobrá věc, ale chcete-li mít skutečně jistotu, že po svatbě nebude zablokován manželův účet tak se zatím nevdávejte. Nejdříve si vyřešte dluhy a vdejte se až potom.
Víte ani předmanželská smlouva Vám nezajistí stoprocentní jistotu a klid. Nedávno jsem odpovídala na dotaz manželů, kteří se nedávno vzali a následně byl zablokován účet nedlužícího manžela povinného, který s dluhem povinného neměl nic společného.