Exekuce manžela a zdědění majetku manželkou - hrozí zabavení majetku nedlužící manželky?

1 odpověď

Dobrý den,
pravděpodobně jednou zdědím dům nebo jeho část v Praze po rodičích. Můj manžel má v současné době několik exekucí v celkové výši asi 350.000 Kč. Tyto splácíme. Moje matka se obává, že v případě, že budu dědit, mohou mi exekutoři zděděný majetek zabavit. Vzhledem k tomu, že se v zákonech událo mnoho změn, nevím, jestli v současnosti platí, že dědictví nepatří do bezpodílového vlastnictví manželů. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, zákonná úprava o tom, že majetek získaný dědictvím nebo darem do výlučného vlastnictví jednoho z manželů není součástí společného jmění manželů, je platná i nadále. V tomto ohledu tedy můžete být bez obav. Když by došlo k dědění, tak by Vám veškeré Vaše dotazy ochotně odpověděl i notář, který by byl dědictvím v dané věci pověřen.

+