Exekuce na plat a změna práce, zaměstnání - zakazuje zákon změnit práci?

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda je možné změnit zaměstnání i přes to že mám exekuci na plat. Dostal jsem nabídku finančně zajímavější práce a rád bych věděl zda není zákon který by mi to v mé situaci zakazoval.
Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

Zdravím Vás, zaměstnání pochopitelně změnit můžete. Při změně zaměstnání obdržíte zápočtový list, ve kterém budou kromě jiného uvedeny i srážky ze mzdy a na jakou exekuci byly poukazovány. Pokud máte výhodnější nabídku, tak je to naopak žádoucí, neboť exekuce bude dříve splacena. Až začnete pracovat u nového zaměstnavatele, doručte prosím kopii pracovní smlouvy i exekutorovi.