Exekuce vrácené daně z příjmu - může peníze zabavit exekutor?

3 odpovědi

Dobrý den
chtěl jsem se zeptat jestli může exekutor zabavit vrácení daně co náleží dětem a jestli ano jestly mám nárok na vrácení na exzistencni mynymun rodiny děkuji za odpovet
Pan Josef

Zdravím Vás, mám za to, že toto exekutor skutečně učinit může, neboť plátcem daně z příjmů nejsou Vaše děti, ale Vy jakožto povinný. Mám za to, že nárok na existenční minimum rodiny skutečně nemáte, neboť to zákon neumožňuje. Nárok na výplatu nezabavitelné částky byste měl v případě přikázání pohledávky z účtu povinného a dále by Vám náležela i nezabavitelná částka ze mzdy povinného.

dobry den tedy jestli chapu dobre tak narok na 2 nasodek zivotniho minima nema narok od zakona

Zdravím Vás, ano dle mého názoru skutečně nemáte nárok na dvojnásobek životního minima, protože přeplatek je mimořádný příjem, o který je Vám navýšena mzda, a o to větší mzdu, resp. nezabavitelnou částku ze mzdy budete mít.