Exekuce automobilu leasingové společnosti pro dluh uživatele auta, automobilu

1 odpověď

Muže exekutor zabavit automobil u kterého je vlastníkem leasingová společnost.

Zdravím Vás, teoreticky ano, prakticky by tak učinit neměl, ale bude nutné, aby povinný exekutorovi předložil leasingovou smlouvu a technický průkaz od vozidla.
Pokud by se tak přesto stalo, je nutné o této věci co nejdříve informovat danou leasingovou společnost a doručit jí i kopie listin sepsaných exekutorským (i) vykonavatelem (vykonavateli), zejména seznam exekučně zabavených věcí. Leasingová společnost musí do 30 dní ode dne, kdy se o zabavení vozidla dozvěděla v souladu s ust. § 68 odst. 1 exekučního řádu (zákon 120/2001) podat k soudnímu exekutorovi, jehož zaměstnanci automobil zabavili, návrh na vyškrtnutí tohoto vozidla ze soupisu, s tím, že automobil nepatří povinnému, ale právě leasingové společnosti, což tato společnost musí doložit i listinami (leasingovou smlouvou, technickýcm průkazem k vozidlu).