Doručení platebního rozkaz před exekucí (vydáním exekučního příkazu) - musí to být splněno?

1 odpověď

Dobrý den, mám k Vám dotazy a to následující:
1) musí mi být doručen platební rozkaz před vydáním exekučního příkazu
2) může mi Městský úřad vystavit exekuci za svoz odpadu, když tam mám trvalé bydliště. ale žádný odpad neprodukuji.
ibm56

Zdravím Vás, rozhodnutí, které Vám ukládá uhradit poplatek za odpad by Vám mělo být skutečně doručeno. K druhému dotazu uvádím, že i když se na místě trvalého pobytu nezdržujete a neprodukujete zde odpad, přesto jste povinen hradit poplatek za komunální odpad, neboť tento poplatek má vazbu na trvalý pobyt a nikoli na faktickou "produkci" odpadu.