Nájemní byt v exekuci - majitel bytu zatajil že je byt exekučně obstaven

1 odpověď

Od 03/16 bydlím v pronajatém bytě, který zároveň odkupuji. Při náhledu do katastru byly zjištěny 2 exekuce na tento byt. Majitelka Nám tyto skutečnosti zatajila a to před podpisem nájemní smlouvy a smlouvy o smlouvě budoucí o odkoupení tohoto bytu. Má nárok na nájemné ve výši 7000 Kč/energie, vodu a vše ostatní si platím sama ve výši 8500kč/? Při předání ji byla krom jiného zaplacena kauce ve výši 21.000 Kč. Předem děkuji za odpověď.
Marie, Praha

Zdravím Vás, zde hodně záleží zejména na znění smlouvy o smlouvě budoucí a smlouvy nájemní. U smlouvě o smlouvě budoucí sledujte ustanovení o tzv. právních vadách. Pokud by povinná majitelka bytu prohlásila, že na bytě neváznou žádné právní vady (exekuce), že proti prodávajícímu není vedena insolvence, . a toto se ukázalo být nepravdivým, máte právo odstoupit od smlouvy nebo na smluvní pokutu uvedenou ve smlouvě. Bylo by nejlepší, abyste s těmito listinami (nájemní smlouvou a smlouvou o smlouvě budoucí) navštívili advokáta, se kterým byste se poradili jaká jsou Vaše práva a jaký by byl nejlepší postup v této věci. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Přeji Vám hodně hodně štěstí a pevné nervy.