Exekuce a hrozící dražba nemovitosti - domluva s exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
moc prosím o radu, zkusím Vám přeposlat komunikaci s exekutorem.
Děkuji… Redlich Erik.

Dobrý den,
mám dotaz jak se dá s Vámi domluvit aby nedošlo k odhadu mé nemovitosti, dopis se mi dostal do ruky dnes (25.04.2016) a mám zájem své závazky doplatit, ale nevím jaký má smysl dělat odhad na mou nemovitost a dále mně zvyšovat náklady??? Hlavně podotýkám že už mám od Vás exekuci na plat takže těžko mohu vyplatit celou částku a prosil bych od Vás návrh jak se zbavit aspoň znalecké společnosti na odhad nemovitosti…
Vím že celý tento postup mi jen opět zvýší náklady a tím se opět oddálí úplně splácení exekuce u Vašeho úřadu.
Dluhu se nevyhýbám a ani nebráním jen nechápu když už máte zablokovaný můj plat a také účet proč mi chcete ještě zvyšovat další náklady odhadem a manipulací s mou nemovitostí.
prosím o odpověď a o návrh jak se aspoň dočasně vyhnout odhadu nemovitosti.
Děkuji. Redlich.

Vážený pane,

ve výše uvedeném spise nemáme od zaměstnavatele žádné plnění. Naposledy nám sdělil, že jsme v pořadí a před námi jsou další exekuce. Nicméně dnes (25.04.2016) jsem jej znovu vyrozuměla. Zatím tedy ve spise nemáme žádné další úhrady, krom platby 500 Kč z května 2014, a to je exekuce již z roku 2013. Z účtu jsme také nic neobdrželi. Usnesení o ustanovení znalce jsem zatím neposlali znalecké společnosti, tudíž pokud uhradíte pohledávku v plné výši do konce dubna 2016, usnesení doposílat nebudeme a náklady růst nebudou. Pokud nám zaměstnavatel pošle nějaké plnění, pošlu Vám obratem e-mail s novým vyčíslením nedoplatku.

Ke dni 15.04.2016 tedy evidujeme nedoplatek ve výši 31 384,45 Kč, který bude ke dni 30.4.2016 činit 31 418,23 Kč.

Veškeré plnění týkající se tohoto spisu prosím zasílejte na účet č. 2129000/5800, variabilní symbol 0767713, vedený u peněžního ústavu J & T banka a. s.

Pokud se tedy chcete vyhnout dražbě nemovitosti, uhraďte pohledávku do 30.4.2016.

S pozdravem
Mgr. Barbora Šandová
---------------------------------------------------------
Exekutorský úřad Plzeň - město
soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek
se sídlem Dominikánská 13/8, 301 00 Plzeň
evidenční číslo soudního exekutora: 134

bankovní spojení: č. ú. 2129000/5800, VS pro řízení 134 EX 07677/13: 0767713

Telefon: +420 377 464 009
Fax: +420 377 464 223
E-mail: info@exekutors.cz
Web: http://www.exekutors.cz

Dobrý den paní magistro Šandová,
děkuji Vám za odpověď a vstřícný přístup v mé situaci. Nemůžu se k Vám dovolat tak bych si dovolil Vám odpovědět tímto způsobem.
Dluhu ani exekuci se už nebráním, lépe řečeno už s tím nic neudělám, všechny mé dluhy vznikly mou nedbalostí, a chtěl bych je mít co nejdříve zaplaceny. Tento měsíc jsem si nechal vyjet od zaměstnavatele, kde už jsem zaměstnán na HPP od leden 2015 všechny mé exekuční pohledávky, kde momentálně dlužím k tomuto měsíci cca 19 000 Kč na přednostních pohledávkách a dalších 40 000 na nepřednostních, ve kterých je započtena i ta Vaše.
Jde mi jen o to, přežít teď do zaplacení přednostní pohledávky, která bude splacená cca za 4 měsíce (jde mi ze mzdy asi 4500 na tuto pohledávku), a nic jiného už nemám a ani nečekám, ale v této chvíli než bude tato přednostní pohledávka splacena mi zůstává ze mzdy 7 700 Kč, s čehož toho už moc pro Vás nezaplatím, což určitě chápete…
Proto bych měl velký zájem se s Vámi domluvit zatím na částce 1000 Kč měsíčně kterou bych platil dobrovolně mimo mé srážky z platu do doby než mi skončí přednostní pohledávka, potom bychom mohli částku i zvýšit, a myslím že po zaplacení této přednostní už by byla na řadě exekuce která přísluší Vám a já bych stále ještě mimo mou srážku mohl dobrovolně plnit pro Váš úřad…
Toto by mi velmi pomohlo v této situaci a částku 1000-1500 Kč bych Vám mohl odeslat ihned po Vaší odpovědi jako jistotu že se Vám už nebudu vyhýbat a že budu plnit tak jak bychom se domluvily…
Chápu i navýšení částky úroky, ale znalecký posudek by mne opět hodně zkomplikoval situaci a opět bych se dostal do kolotoče který bych nestíhal plnit.
Takže prosím o posouzení mého návrhu a jak jsem popsal, jsem schopný okamžitě nějakou částku poslat a dále dobrovolně plnit v částce cca 1000 Kč každého 20. v měsíci.
Tímto zatím děkuji.
Redlich Erik. tel. 777 35 11 20.
Králíky.

oprávněný:
Generali Pojišťovna a. s. , IČ 61859869, Bělehradská čp. 299 / čo. 132, 120 84 Praha 2
právní zástupce: Veverka Josef, Mgr. , IČ 66255228, náměstí Kinských čp. 76 / čo. 7, 15000 Praha

povinný:
Redlich Erik, IČ 68185235, Pivovarská čp. 147, 56169 Králíky

Vážený pane Redlichu,

bohužel vzhledem k tomu, že je řízení vedeno již tři roky a za celou dobu jste uhradil jen 500 Kč, nemůžeme přistoupit na Váš návrh. Se splátkami 1 000 Kč měsíčně, i kdybyste dodržel platební morálku, bude exekuce splácena minimálně do listopadu roku 2018 (a to nepočítáme úroky). Vymožení celé částky by tak trvalo nejméně přes 5 let. Přitom je soudní exekutor povinnen dle § 46 exekučního řádu postupovat rychle a účelně. To je také v zájmu oprávněného, který nám vymožení pohledávky svěřil.

Věc jsem řešila s oddělením nemovitostí, kdy Vám byla prodloužena lhůta k zaplacení pohledávky v plné výši do 15.5.2016. Ovšem pokud nebude pohledávka uhrazena do této doby, bude vypracován znalecký posudek.

S pozdravem
Mgr. Barbora Šandová
---------------------------------------------------------
Exekutorský úřad Plzeň - město
soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek
se sídlem Dominikánská 13/8, 301 00 Plzeň
evidenční číslo soudního exekutora: 134

bankovní spojení: č. ú. 2129000/5800, VS pro řízení 134 EX 07677/13: 0767713

Telefon: +420 377 464 009
Fax: +420 377 464 223
E-mail: info@exekutors.cz
Web: http://www.exekutors.cz

Zdravím Vás, po přečtení celé komunikace mezi Vámi a soudním exekutorem, musím bohužel konstatovat, že v právu je exekutor a nikoli Vy. Pokud chcete exekutorovi zašlete nějaké peníze ihned, čímž alespoň snížíte celkovou vymáhanou částku. V tomto případě by bylo nejlepší, abyste se s někým dohodl, kdo by Vám pomohl danou exekuci splatit, čímž byste se vyhnul dražbě nemovitosti. Nic jiného Vám bohužel poradit nemohu.