Exekuce na výživné - jdou peníze první na odměnu exekutora nebo matce samoživitelce?

1 odpověď

Dobrý den.
Exekutor strhává srážkami ze mzdy mému bývalému manželovi dlužné výživné. Zatím mu strhl za dva měsíce 8 500 Kč. Ale mě žádná částka nepřišla. Po volání na účtárnu mi bylo sděleno, že peníze šly na odměnu exekutora. Tak jsem se chtěla zeptat zda nejdřív peníze jdou na odměnu exekutora a až pak mě? I když se jedná o výživné na děti?
Děkuji za odpoveď

Zdravím Vás, to, že exekutoři nejdříve vymožené plnění použijí na úhradu své odměny a nákladů j běžná praxe. Jen na exekutorovi záleží v jaké výši bude vymáhaná částka použita na úhradu nákladů exekuce a jaká bude poukázána exekutorovi,