Exekuce matky samoživitelky - maximální srážka z platu, mzdy exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat kolik může být srážka ze mzdy na exekuci při příjmu 11 800 Kč cisteho. Jsme matka samoživitelka se dvěma detmi. bydlíme v pronajetem bytě. Exekuce byla doručena zamestnaveteli v březnu 2016, ale od 11. brezna2016 jsem na neschopence do dnes (21.04.2016) niho dne. od zaměstnavatele mi přišla pouze částka 2000kc. mohu se nějak bránit děkuji

Zdravím Vás, ono rovněž záleží i na tom, zda se jedná o exekuci pro přednostní pohledávky (např. zdravotní pojištění, výživné) nebo nepřednostní (běžné půjčky, úvěry). Budu tedy uvažovat, že se jedná o nepřednostní pohledávky, neboť ty jsou častější. Při příjmu 11.800,- Kč čistého by výše srážky ze mzdy u nepřednostní exekuce měla činit pouze 844, - a zbytek, tj, 10.956,- Kč by Vám měl být vyplacen jako nezabavitelná částka. Víte ono mě napadlo, že po dobu co jste na neschopence byste měla pobírat nemocenskou od ČSSZ resp. od místně přísušné OSSZ a do zahájení pracovní neschopnosti mzdu. Proto se obraťte na Vašeho zaměstnavatelem s dotazem a ten by Vám to měl vysvětlit. Dále bych se obrátila s dotazem i na příslušnou OSSZ s dotazem, že Vám dosud nepřišla nemocenská a kdy se tak stane. Výpočet nezabavitelné částky ze mzdy je možné ověřit na stránkách http://www.vyplata.cz. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.