Výpočet nezabavitelné částky z více příjmů (DPČ, starobní důchod)

1 odpověď

Jsem důchodce, na důchod mám exekuci a pobírám jen nezabavitelnou částku. Od ledna 2016 jsem pracoval na DPČ a nyní mám exekuci i na mzdu z této činnosti. Nová exekuce je pro jiného věřitele.
Bude exekuce počítána z platu z DPČ bez započítání odpočtu (ten je již u exekuce z důchodu) nebo se musí povinně oba příjmy sečíst a z toho vypočítat nezabavitelnou částku? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Zdravím Vás, případy souběhu dvou příjmů by dle mého názoru měly být řešeny tak, že by se měly oba příjmy (důchod a odměna z DPČ) sečíst a z této částky by měla být spočítána nezabavitelná částka, která by měla být srážena z Vašeho příjmu nejdříve ve prospěch první exekuce a po jejím splacení ve prospěch druhé exekuce.