Exekuce a dědictví - zjišťuje notář dluhy dědiců?

1 odpověď

Dobrý den,
má sestra má dvě exekuce, dluh údajně splácí. Nyní nám zemřel tatínek a čeká nás dědické řízení. Domníváme se, že věřitelé sestře nedovolí, aby se dědictví zřekla. Bude notář zjišťovat zda mají dědicové dluhy? Mohou zpětně napadnout rozhodnutí o dědictví? Jak postupovat, aby maminka nepřišla o střechu nad hlavou? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, máte pravdu v tom ohledu, že pokud nebude dědictví předlužené, měla by je Vaše sestra přijmout. S tímto dotazem se zkuste obrátit přímo na kolegyni, která zde řeší problematiku dědictví a nebo tuto věc řešte přímo s notářem, který bude projednávat dědictví po tatínkovi. Pokud není Vaše maminka povinná, tak o střechu nad hlavou nepřijde.