Prodej auta, automobilu v exekuci

1 odpověď

Mam takovy problem. Je nejaka ochrana lhuta o prodeji auta v exekuci. Kdyz nestihnu zaplatit pred prodejem a budu mit penize po prodeji. Je to mozne jeste nejak zachranit. DekujiD

Zdravím Vás, pokud by automobil byl prodán v dražbě, máte ještě možnost v době než bude pravomocné usnesení o udělení příklepu exekutorovi nabídnout tzv. předražek. Tedy lidově řečeno máte možnost nabídnout více nežli vydražitel. Ale zde jsou jistá zákonná pravidla, která jsou uvedena v ust. § 336ja občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Na tomto místě upozorňuji na skutečnost, že jako dražitel nesmí vystupovat povinný ani manžel povinného. Navíc v rámci předražku musí být nabídnuta částka alespoň o čtvrtinu vyšší než bylo nejvyšší podání.