Prodej auta dlužníkem s exekucí - přeprodej a zabavení auta třetímu majiteli

1 odpověď

Dobrý den
koupil jsem automobil 7.9 2014 a teď mi napsal cca. 1.3 2016 exekutor ze chce auto. Auto prodal povinný do Bazaru z bazaru to koupil pan M. Š. a Automobil prodal ještě mě. Má exekutor právo zabavit auto třetí osobě? Exekuce je od 2013. Psal jsem už Exekutorovi žádost o vyškrtnutí věci a došel mi dopis že žádost se zamítá a nechal zneplatnit kupní smlouvu. Je možné aby exekutor nechal povinného nakládat s majetkem od 2013? Musím auto vydat nebo se jde nejak jestě odvolat?? A DOVOLAT SE PRÁVA??

Zdravím Vás, v tomto případě je jediná možnost, a to podat žalobu na vyloučení věci (automobilu) ze soupisu k soudu. Jedná se o klasickou vylučovací žalobu dle občanského soudního řádu. Pozor lhůta k podání této žaloby je však 30 dní ode dne, kdy jste Vám bylo doručeno zamítavé rozhodnutí soudního exekutora. Před podáním žaloby Vám doporučuji navštívit advokáta a vzít s sebou veškeré doklady, tj. kupní smlouvu, návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu podaný k exekutorovi a rovněž i zamítavé stanovisko exekutora. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách www. advokatikomora. nebo na http://www.cak.cz. Pokud by lhůta k podání žaloby již uplynula, nezbude Vám nic jiného než automobil exekutorovi vydat a žádat po povinném náhradu škody, která bude rovna kupní ceně automobilu a případnému zhodnocení automobilu. Pokud byste se nechtěl soudit, nebo by lhůta k podání žaloby uplynula a auto byste si chtěl ponechat, musel byste uhradit exekuci za povinného a poté po něm žádat náhradu škody. Nic jiného se již dělat nedá.