Exekuce pozemku ve spoluvlastnictví - musí spolumajitel uhradit část nákladů exekuce, exekučního řízení?

1 odpověď

Bratr si vzal u hypoteční banky půjčku 400.000 Kč na opravu nemovitosti, 2006 jsem v ní bydlela i já a podepsala jsem zástavní smlouvu jako zástavní věřitel. 2008 jsem se odstěhovala a svůj podíl domu jsem darovala otci, i když jsem vysloveně napsala, že daruji 1/4 podíl nemovitosti se všemi součástmi a příslušenstvím a výše bylo napsané i číslo parcely, přesto jsem vedena jako majitelka 1/4 pozemku nemovitosti.
Bratr úvěr neplatil a byl již vydán exekuční příkaz. Bratr nepracuje a nemá ani finanční prostředky a zájem tento problém řešit. V dopise od exekutora je napsáno, že exekuce může být provedena pouze prodejem zastavených nemovitých věcí. Vím, že o nemovitost přijde, ale chci se zeptat, zda některé náklady /soudní řízení, náklady exekuce aj. / či jiné postihy mohou plynout pro mne.
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud nejste povinná, tak se Vás bratrova exekuce vůbec netýká. Zůstane Vám i Vás pozemek.