Žádost o zastavení exekuce - dlužník žádné peníze nedluží věřiteli (podvod členem rodiny)

1 odpověď

27.03.2015 byla nařízena exekuce Mgr. Petrošová Marcela, EX, úřad Břeclav. Vykonavatelem rozhodčího nálezu JUDr. Jiří Kolařík, rozhodčí společnosti s. r. o. Pardubice dne 12.12.2014 Rozh 8268/2014-7 k uspokojení pohledávky oprávněného Oprávněný PROFI CREDIT Czech, a. s. sídlem Klimentská 1216/46, Praha Nové Město PSČ 110 00 IČ: 61860069 zastoupeno JUDr. Jaroslav Beránek, advokát se sídlem Perštýnské nám. 80, Pardubice-Staré Město PSČ: 530 02
Proti povinnému Marie Ondrová, bytem Bojanovice 21, Zlobice 768 31 RČ: 685705/0112
EX. příkaz ČJ 160 EX 947/15-43 Ev. č. opr: 9100830134.
Já si žádné peníze nepůjčila a potřebuji poradit jak napsat dopis o "zastavení exekuce" a pak soud. Patrně to na mě "ušila" dcera a podepsala za mě. Pomůžete mi prosím? Jsem částečná invalida a pracuji na 6 hodin za zakladní mzdu. Děkuji za vaši odpověď, Marie Ondrová. Tel: 739764965

Zdravím Vás, pokud Vám nebyl rozhodčí nález doručen je možné podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ut. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Argumentujte tak, že Vám exekuční titul nebyl řádně doručen a proto nemohl nabýt ani právní moci ani vykonatelnosti a jedná se tedy o nezpůsobilý exekuční titul, což je zákonným důvodem pro zastavení exekuce. Jelikož se jedná o rozhodčí řízení namítněte zde i neplatnost rozhodčího nálezu, neboť jste až do nařízení exekuce netušila, že proti Vám probíhá nějaké řízení a že jste se tedy nemohla řádně bránit, neboť Vám nebyla doručena ani žaloba s návrhem na vydání rozhodčího nálezu. Kdybyste měla možnost se bránit mohlo by celé toto řízení dopadnout jinak a zde vše popište.
Pokud by Vám nebylo vyhověno, je nutné exekuci splácet a po nějaké době můžete zkusit podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu, z důvodu nemajetnosti povinného. Předpokládám, že trestní oznámení na dceru pro podvod podávat nechcete a nebudete, ale rozhodně si o tom s dcerou promluvte. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.