Pokyn zajištěného věřitele k prodeji nemovitosti - insolvenční rejstřík

1 odpověď

Dobrý den,
kupuji byt v insolvenci a nemůžu dohledat v insolvenčním rejstříku Pokyn zajištěného věřitele k prodeji nemovitosti, ikdyž mi byl doručen v elektronické verzi. Zajištěným věřitelem mi bylo řečeno, že neexistuje povinnost tento pokyn na portálu justice.cz zveřejňovat. Je to pravda?
Děkuji, hezký den,
M.

Zdravím Vás, zde záleží na praxi jednotlivých insolvenčních soudů a jejich senátů, zda pokyny zajištěných věřitelů zvěřejňují či nikoli. Mám za to, že ve většině případů tyto pokyny zveřejňovány budou. Osobně bych se však touto otázkou netrápila, pro Vás je důležité, že pokyn zajištěného věřitele máte k dispozici a pokud podepsána i kupní smlouva s insolvenčním správcem, mělo by na Vás přejí i vlastnické právo k nemovitosti.