Nabytí právní moci příklepu v exekuční dražbě - fikce doručení povinnému (původnímu majiteli nemovitosti)

1 odpověď

Čekám až příklep nabyde právní moci. Povinný si nepřebírá poštu. Doručí se mu příklep fikcí? A po jaké době? Potřebuji nemovitost převzít, aukce proběhla 1.3.2016

Zdravím Vás, ano i usnesení o příklepu lze doručit povinnému tzv. fikcí dourčení. Poštovní zásilka bude 10 dní uložena na poště a připravena k vyzvednutí. Pokud si ji povinný v 10 ti denní úložní lhůtě na poště nevyzvedne, bude mu zásilka po uplynutí úložní lhůty poštovní doručovatelkou vhozena do schránky, tímto okamžikem je písemnost doručena a od tohoto okamžiku běží povinnému 15 ti denní lhůta k podání odvolání. Po jejím uplynutí je usnesení o příklepu v právní moci.