Registrace cizího účtu na FÚ (účet pro podnikání) a zadlužení podnikatele - hrozí exekuce na účet nedlužníka?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem OSVČ, plátce DPH a můj účet registrovaný na FÚ kvůli spolehlivosti plátce DPH obstavil exekutor. Nechávám si proto zasílat peníze na účet kamaráda. Jelikož ale i tento účet by měl být veden jako registrovaný účet na FÚ kvůli DPH, měl bych ho na FÚ zaregistrovat. Když ho nechám zaregistrovat, může takto exekutor zjistit, že účet používám já právě kvůli spolehlivosti plátce DPH a může ho obstavit také? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud byste si tento účet nechal zaregistrovat na FÚ, je možné, že i tento účet bude blokován exekutorem, neboť exekutor se bude domnívat, že tento účet patří Vám a nikoli kamarádovi. Uvádím, že Vaše počínání, kdy používáte cizí účet, právě z důvodu exekuce rozhodně není v pořádku. Navíc by toto Vaše jednání mohlo být posouzeno i jako trestný čin zkrácení věřitele. Proto Vám doporučuji tohoto jednání co nejdříve zanechat, než z toho budete mít problémy. Váš kamarád by se musel domáhat částečného zastavení exekuce, kde by se musel domáhat zastavení exekuce zrušením exekučního příkazu na jeho účet. Navíc by musel exekutorovi doložit, že účet je skutečně jeho a nikoli Váš.