Exekuce - kolikrát je možné vybrat dvojnásobek životního minima?

1 odpověď

Dobrý den mám syna kterému přišla 0/2015 exekuce, zablokovali mu bankovní účet tak si vybral na pobočce banky dvojnásobek životního minima. Nedávno mu přišla druhá exekuce na plat a účet má zase zablokovaný. Je možný si opět vybrat z banky dvojnásobek životního minima, když se jedná o jinou exekucí i jiný úřad i když první exekuce není ještě celá zaplacena předem děkuji za odpoved

Zdravím Vás, zákon tuto situaci neřeší, osobně bych na banku zašla a požádala bych ji dle ust. § 304b odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Nic jiného se nemůže stát než to, že synovi nebude dvojnásobek životního minima vyplacen. Argumentovala bych rovněž tím, že se jedná o jinou exekuci a jiného oprávněného a že povinný má v tomto případě nárok na výplatu nezabavitelné částky, která je rovna dvojnásobku životního minima, tedy celkem asi 6.800,- Kč.