Dědění dluhů - odmítnutí dědictví potomky a nemožnost odmítnutí vnoučaty

1 odpověď

Je pravda, že dluhy přechází na děti v případě smrti rodiČe. - dědictví
Když se děti dědictví zřeknou, je pravda že dědictví přechází na jejich dětI a ti se už dluhů prarodičů zříct nemohou?

Zdravím Vás, má-li rodič dítěte dluhy, a to i exekuce a tyto dluhy jsou vyšší než jeho majetek, mohou se dědicové tedy jeho děti, pozůstalý manžel a další dědicové dědictví buď zříci, kdy toto zřeknutí se působí i proti potomkům, není-li jinak ujednáno. Popřípadě mohou i dědictví odmítnout, s tím, že dědit bude buď jiný dědic, nebo dědictví připadne státu. Nikdo totiž nemůže nikoho nutit, aby přijal předlužené dědictví.