Přeplatek daně a exekuce - dát přeplatek zaměstnanci nebo exekutorovi?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Zaměstnankyně, která má exekuci u nás ukončila PP k 30.11.2015 a do konce roku byla na úřadu práce. Požádala si o roční zúčtování za rok 2015. Od ledna 2016 pracuje u nového zaměstnavatele. Nevím, jak mám postupovat s přeplatkem na dani v RZ, zda to celé poslat exekutorovi, nebo raději podat daňové přiznání, ať to posoudí FÚ?
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, mám za to, že Vám asi neporadím, protože nejsem účetní, ale právnička. Osobně bych podala daňové přiznání, ale skutečně nevím. Toto je spíše otázka pro účetní či daňového poradce. Mám za to, že přeplatky na daních se zaměstnancům vyplácejí v mzdě v první čtvrtině roku 2016, což mě vede k podání daňového přiznání, ale skutečně nevím, zda tomu tak je. Obraťte se proto prosím v této věci na účetní či daňového poradce.