Exekuční splátky a navíc zabavení platu, mzdy, výdělku

1 odpověď

Dobrý den,
přítelkyně má exekuci na plat. Jak tomu zabránit? Z exekutorem byla domluvě na na splátky které dodržuje a on jí přesto sáhl na plat. Je nějaká možnost to nějak vyřešit aby ji nestahoval peníze z platu / mzdy?

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, protože exekutor může pohledávku po povinném vymáhat vícero způsoby provedení exekuce najednou, a to tak, aby pohledávka oprávněného byla co nejdříve uhrazena. Jediné co můžete pro přítelkyni udělat, je to, že jí pomůžete, aby celková dlužná částka byla co nejdříve uhrazena. Tímto dojde k zastavení exekuce. Navíc bych Vaší přítelkyni doporučovala dohodnout se se svým zaměstnavatelem na výplatě mzdy v hotovosti nebo složenkou, a to proto, aby exekutor nevydal ještě exekuční příkaz k přikázání pohledávky z účtu povinného a Vaše přítelkyně nebyla bez prostředků. U dohodnutého splátkového kalendáře s exekutorem, totiž stačí i den či dva dny prodlení se splátkou nebo uhradit nižší splátku než bylo dohodnuto a exekutoři neprodleně přikročí k provedení exekuce. Je mi líto, že pro Vás nemám příznivější zprávou.